Dutch Roco Forum

Forum DutchRoco => Vragen => : René Marcel Ponneker 2025-12-15, 23:16:32

: digitaliseren Roco loc 4162 (43475) rangeerlok
: René Marcel Ponneker 2025-12-15, 23:16:32
Hallo allemaal,

Een vraag over digitaliseren.
Een tweedehands Rocolocje heb ik, de 4162 ( nieuw nummer 43475), analoog. Deze wil ik digitaliseren met een Lokpilot 5 basic.

Ik heb ervaring met het digitaliseren van Fleischmannlocjes. Daar moet ik het motorschild vervangen door een kunststof, daar het originele motorschild aarde maakt en dat vindt de Lokpilot niet leuk. Dat digitaliseren lukt mij. Ook het vervangen van de gloeilampjes door LED-verlichting ( incl. weerstandje).

Met Rocolocjes heb ik geen ervaring, ik weet dus niet of ik, vóór ik de lokpilot ergens op aansluit, iets aan de motor moet veranderen. Of dat ik ergens anders op moet letten om te voorkomen dat mijn decoder in rook op gaat, of gewoon helemaal niks doet.
Oftewel: een Rocomotortje en locje is onbekend terrein, dat ik nu met de 4162 ga ontginnen.

Ik gebruik op mijn baan de Roco z21 ( kleine letter), dat heeft niks met het digitaliseren van het locje op zich te maken, maar dit om het verhaaltje compleet te maken.
Ik hoop dat iemand mij iets verder kan helpen.

René Marcel
: Re: digitaliseren Roco loc 4162 (43475) rangeerlok
: denobis 2025-12-16, 09:35:43
Ik heb hier de partslist voor je.
kijk op het printje of er een condensator over de motor aansluiting zit.
Zo ja deze verwijderen.
: Re: digitaliseren Roco loc 4162 (43475) rangeerlok
: René Marcel Ponneker 2025-12-16, 09:48:17
Beste Hans,

Dankjewel.
Eind volgende week stort ik mij ( voorzichtig) op het locje en de motor.
Dan geef ik aan hoe het gegaan is.

René Marcel